Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wskaźniki Zdrowia Psychicznego

W ochronie zdrowia i arenie zdrowia publicznego, większy nacisk i środki zostały przeznaczone na badania przesiewowe, diagnostykę i leczenie chorób psychicznych, niż na zdrowie psychiczne. Niewiele zostało zrobione w celu ochrony zdrowia psychicznego osób wolnych od zaburzeń psychicznych. Naukowcy sugerują, że istnieją wskaźniki zdrowia psychicznego, reprezentujące trzy dziedziny. Są to:

  • Dobre samopoczucie emocjonalne - takie jak postrzegana życiowa satysfkacja, szczęście, radość, spokój.
  • Dobre samopoczucie psychiczne - takie jak samoakceptacja, rozwój osobisty, w tym otwartość na nowe doświadczenia, optymizm, nadzieja, posiadanie celu w życiu, kontrola własnego środowiska, duchowość, obieranie własnego kierunku i pozytywne relacje.
  • Dobre samopoczucie społeczne - akceptacja społeczna, wiara w potencjał ludzi i społeczeństwa jako całości, osobiste poczucie własnej wartości i przydatności dla społeczeństwa, poczucie wspólnoty.

Istnieją społeczne determinanty zdrowia psychicznego, jak i istnieją społeczne uwarunkowania ogólnego stanu zdrowia, które muszą być na miejscu, aby wspierać zdrowie psychiczne. Należą do nich odpowiednie mieszkania, bezpieczne dzielnice, godziwe prace i wynagrodzenia, dobrej jakości edukacja i równość w dostępie do opieki zdrowotnej wysokiej jakości.